Adan

Adan je tajemník a zástupce vůdce QV 2023.

Jsem Adan, kdo mi řekne Adam, s tím se nebavím (pozor, nebavit se s tajemníkem kurzu není úplně výhra). Němci říkají, že vypadám jako Němec, Švédi mě pro jistotu oslovují rovnou švédsky a přitom…jsem nejhrdější Plzeňák a osminovej Chod. Píšu diplomku a do toho v neziskovce podporuju udržitelnej urbanismus a cyklodopravu, ač sám na kole (po městě) nejezdím.

• Na kroji se koukám nejdřív na domovenky, páč jsem geograf (sociální geograf, zjednodušeně mě zajímá, co dělají lidi ve městě, kam a proč se stěhujou atd).
  • Zajímám se o věci okolo sebe, jsem členem komise investic a rozvoje u nás na Plzni 1.
  • Příležitostně si lokálně zaslamuju.
  • Za esenci skautingu považuju vandry – no nemám pravdu?
  • Virtuálně sbírám zajímavosti jako hlášení místního rozhlasu, vtipy o Brnu či punkový názvy kapel na vesnickejch zábavách.
  • Miluju moravskej (trochu love-hate vztah) a chodskej foklór, snažím se mluvit pravověrnou plzeňštinou.